Najděte váš vysněný hotel

 

Ubytování Barcelona

sagrada familia BarcelonaBarcelona je významným městem Španělska, i když ne jejím hlavním. Láká turisty mnohými památkami. Můžete se sem vydat poznat město ve formě eurovíkendu, ale i v rámci své přímořské dovolené. V jejím okolí jsou turisticky oblíbené destinace. Možná vás i láká Barcelona jako město fotbalu. Eurovíkendy do Barcelony se pořádají rozmanité. Vyberte si podle toho, co vás na tomto městě láká nejvíce. Barcelona stojí za bližší průzkum. Barcelona nabízí mnoho krásných hotelů, vybrat si můžete z nabídky několika stovek hotelů a penzionů. Zajistěte si eurovíkend v Barceloně podle vašich představ. Dopředu objednejte ubytování a letenku a věnujte čas přípravě. Barcelona za návštěvu rozhodně stojí.

Město Barcelona

Barcelona je významným španělským městem, které se rozkládá na ploše 186,65 km2 a má přes 1,6 milionů obyvatel. Je druhým největším městem. Prvním je Madrid, což je i hlavní město Španělska. Barcelona je hlavním městem Katalánska.

V Barceloně je přístav, který najdete na pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Je důležitým centrem vzdělání, ale především průmyslu. Město prošlo velkou modernizací. Její podstatná část se odehrála na počátku devadesátých let.

Střípky z historie Barcelony

Historie Barcelony se začala psát již ve třetím století před naším letopočtem. Prvními obyvateli na tomto území byli Féničané a Řekové. V této době zde založil Hamilkar Barkas (kartaginský vojevůdce) základnu s názvem „Barcino“. Odtud název města.

V minulosti tu byla římská nadvláda a postupně se zde vystřídali i Arabové či Frankové. Větší rozmach zaznamenala Barcelona ve 12. století. Svého největšího významu dosáhla ve 14. století. Byla důležitým evropským centrem. Později však dochází k úpadku Barcelony. Roku 1714 byla dobyta a i nadále se jí nevedlo dobře. Větší rozmach přichází až v 19. století. Poté se opět střídají úpadky a vzestupy a významný je nejen pro Barcelonu, ale i celé Španělsko rok 1975, kdy zemřel diktátor Francisco Frank. Poté město znovu vzkvétá.

Památky a zajímavosti v Barceloně

Historický ráz Barcelony je výrazně ovlivněný činností architekta Gaudího. Má na svědomí četné památky v tomto městě. Mnohé patří mezi skutečné historické skvosty. Snad nejvýznamnější jeho stavbou je chrám Sagrada Familia. Jde o dominantu Barcelony. Stavba byla zahájená roku 1882 a dokončená byla…Nebyla. Stále je nedokončená. Vyniká především svými monumentálními věžemi a celkově stojí za poznání.

Vychutnejte si atmosféru Barcelony naplno a vydejte se hlavní turistickou třídou – La Rambla. Čeká vás příjemná procházka, během které „potkáte“ zajímavé památky a další významná místa. Jsou jimi např. Kolumbův sloup, Barri Gotic, (gotická čtvrť) atd. Tato třída vás zavede až na Plaza de Catalunya, což je hlavní náměstí Barcelony.

Máte-li rádi atmosféru starých kostelů, nenechte si ujít jeden z nejstarších zdejších kostelů. Je jím El Pi. Je vystavěný v gotickém stylu. Gotiku také můžete obdivovat v chrámu Santa María del Mar. Pochází ze 14. století. Chcete-li se pokochat stavbami v novoklasickém stylu, vydejte se na náměstí Placa del Rei (Královské náměstí). Za pozornost stojí i klášter Pedralbes. Byl založený roku 1326.

chimneys

Líbí se vám historický ráz města? Navštivte dům Gaudího. Dozvíte se více o tomto významném architektovi.

Budete-li mít už dost historických památek, odpočiňte si od nich a vydejte se do Mořského akvária s rozmanitými expozicemi. Příjemně si také odpočinete v Güellově parku. Právě v něm se nachází Gaudího dům i s muzeem.

Ubytování v Barceloně

Chcete se ubytovat přímo v Barceloně? Možností je mnoho, a abyste se nemuseli topit v obrovské nabídce hotelů, předem si určete, co od svého ubytování v Barceloně očekáváte. Ubytování seženete v četných hotelích všech cenových kategorií. Z hotelů si uveďme si např. Fira Congress, Palace nebo Eurostard Gaudí. Jde jen o malinkatý střípek.

 

Hledáte ubytování v Amsterdamu?

Zprostředkování ubytování zajišťuje náš smluvní partner booking.com, který sdružuje téměř všechny hotely a hostely v Amsterdamu. Vybrat si tak můžete z horního vyhledávacího pole.


Ve výsledku dostanete desítky nabídek na kvalitní a levné ubytování v ubytovani-barcelona. Ubytování můžete řadit podle preferencí, hodnocení, umístění a ceny. Vše je v českém jazyce.

booking-com-logo

 

Doprava do metropole.

Možností jak se dopravit je spousta. Rezervace zajistěte včas!

  • Letadlem

Najděte letenku pomocí vyhledávače letenek pelikan.cz. Na výběr budete mít z několika možností.

  • Vlakem

Alternativou může být i vlak, který skýtá pohodlí, ale je časově náročnější. Objednávat jízdenky můžete online na www.cd.cz.

  • Autobusem

Autobusem se sem dostanete taky. Trochu déle to trvá, ale cesta tam a zpět je jistá. Zkuste Student Agency.

  • Autem

Autem můžete udělat výlety po cestě. Pro plánování trasy zkuste viamichelin.com.